نکاتی برای خرید کلاه کودک

استفاده از کلاه با توجه به فصلی که در آن قرار دارند می‌تواند به آن‌ها کمک نماید که در برابر عوامل محیطی خود را محافظت نمایند به عنوان مثال برای فصول گرم و آفتابی بهتر است از کلاه‌های لبه دار نخی استفاده شود و برای فصول سرد نیز بهتر است از کلاه‌هایی استفاده شود که گرمای بیشتری دارند و می‌توانند سر و گوش بچه‌ها را تحت پوشش قرار دهند.

                                                                           مشاهده کلاه کودک موجود در سایت دیجی کالا

 

کلاه‌های نقاب دار بچه گانه

نکاتی برای خرید کلاه کودک
نکاتی برای خرید کلاه کودک

برای خرید کلاه نقاب دار بچه گانه بهتر است به مواردی توجه شود، به عنوان مثال می‌توان به این مورد اشاره کرد که برای خرید کلاه‌ بچه گانه نیاز است که افراد به نقاب و پهنا و اندازه آن توجه کنند، زیرا اگر پهنای زیادی داشته باشد با این که به خوبی جلوی نور خورشید را می‌گیرد اما جلوی دید بچه‌ها را نیز می‌گیرد و آن‌ها در بازی‌های کودکانه نمی‌توانند به خوبی فعالیت داشته باشند.

دید ناقصی که به دلیل لبه کلاه  آفتابی ایجاد می‌شود ممکن است باعث شود که آن‌ها در بازی کردن و راه رفتن نتوانند در مورد موانع تصمیم درستی را بگیرند و با آن‌ها برخورد کنند که در این صورت می‌توان گفت که لبه‌های کلاه آفتابی بچه گانه دارای اندازه متناسب باید باشد زیرا پهنای کم نیز نمی‌تواند جلوی نور خورشید را بگیرد و در صورتی که فرزند دلبند شما برای مدت طولانی در آفتاب قرار بگیرد، به بیماری‌های پوستی دچار می‌شود که در این صورت می‌توان به این موضوع اشاره کرد که با استفاده از این کار است که افراد می‌توانند از نوزاد و کودک خود در برابر آفتاب محافظت کنند.

استفاده از کلاه‌های لبه دار که برای فصول گرم استفاده می‌شود می‌تواند از ریختن عرق در چشم کودکان نیز جلوگیری کند زیرا ماهیت نخی این نوع از کلاه‌ها به صورتی است که مانع از عرق کردن زیاد می‌شود و نیز می‌تواند عرق را به خود جذب کند که در این صورت بعد از یک روز پر جنب و جوش برای کودکان، روز پر زحمت نیز برای مادران شروع می‌شود زیرا لازم می‌شود که هم کودک و هم کلاه بچه گانه را بشویند.

کلاه‌های پشمی

نکاتی برای خرید کلاه کودک
نکاتی برای خرید کلاه کودک

یکی دیگر از انواع کلاه که می‌تواند برای نوزادان و کودکان مورد استفاده قرار بگیرد کلاه‌هایی هستند که از جنس پشم حیوانات‌اند و می‌توانند کاربردهای فراوانی داشته باشند، یکی از مواردی که می‌تواند مهم باشد این است که با استفاده از این کار می‌توان گوش و سر نوزاد را گرم نگاه داشت و از ایجاد سرما در بدن بچه‌ها جلوگیری کرد زیرا نیمی از دمای بدن از طریق سر می‌تواند تغییر کند به این معنی که اگر سر، گرم باشد، بدن نیز گرم‌تر می‌شود و اگر سر، دمای پایین‌تری داشته باشد، باعث از دست رفتن دمای بدن انسان می‌شود.

استفاده از کلاه‌های پشمی مناسب می‌تواند به کودکان کمک کند که دمای خود را در حالت مطلوبی نگهداری کنند و نیز می‌تواند از ایجاد عفونت‌های گوش و حلق و بینی جلوگیری کند و نیز به آن‌ها کمک می‌کند که سینوزیت هایشان سالم‌تر باشد و کمتر دچار عفونت شود.

کلاه‌های پشمی از موارد متفاوتی ایجاد می‌شوند که در ادامه در مورد انواع پشم که برای تولید کلاه‌های بچه گانه مورد استفاده قرار می‌گیرد صحبت می‌کنیم.

پشم کشمیری

این نوع از پشم‌ها از موی بزی خاص در کشمیر هند ایجاد می‌شود که قیمت بالایی نیز دارد و با این که زادگاه و محل زندگی این نوع از بز‌ها در هند است، اما چین به ساختن پارچه‌های کشمیری مشغول است.

نوعی دیگر از الیاف پشمی است که از موی نوعی بز و خرگوش آنگورا به دست می‌آید و نام آن موهر است و یکی از زیباترین الیاف پشمی به حساب می‌آید زیرا بر خلاف پشم گوسفند، فاقد برجستگی می‌باشد و پرز‌های آن به سطح تار چسبیده‌اند که همین امر باعث می‌شود لباس‌ها و کلاه‌هایی که با این نوع از پشم تولید می‌شود، از درخشندگی و لطافت بیشتری برخوردار شود.

یکی از عمده‌ترین تولیدکنندگان موهر در دنیا، آفریقای جنوبی و آمریکا می‌باشد زیرا این گونه از حیوانات در این مناطق بیشتر هستند. ویژگی‌های دیگری که از این نوع از پشم می‌توان به شمار آورد، ویژگی‌هایی مانند غیر قابل اشتعال بودن و مواردی دیگر از قبیل جذر سریع رطوبت و دیر از دست دادن آن است که از چروک شدن لباس‌هایی که با این نوع از پشم‌ها ایجاد می‌شود جلوگیری می‌کند.

نکاتی برای خرید کلاه کودک
نکاتی برای خرید کلاه کودک

پشم شتر

یکی از گونه‌های جانوری دیگر که از پشم آن لباس تهیه می‌کنند، پشم شتر می‌باشد که خواص فراوانی دارد از جمله این خواص این است که استفاده از کلاه‌های پشم شتر می‌تواند کیست‌ها و تومور‌های موجود در مغز را از بین ببرد.

پشم گوسفند

یکی از معروف‌ترین و پر کاربرد‌ترین پشم‌ها به حساب می‌آید که خواص فراوانی نیز دارد، از جمله خواص آن می‌توان به خاصیت گرم کنندگی اشاره کرد که در پشم گوسفند دیده می‌شود.

پشم دارای روزنه‌هایی است که می‌تواند چیزی در حدود ۸۰ درصد از هوا را درون خود نگهداری کند به همین دلیل پوشیدن لباس و کلاه پشمی می‌تواند منجر به گرم شدن بدن شود، برای خرید کلاه‌های پشمی بچه گانه نیاز است که کلاهی که انتخاب می‌کنید دارای آستر نخی باشد تا پشم به صورت مستقیم به پوست کودک برخورد نداشته باشد و آن را حساس نکند.

                                                                  مشاهده کلاه کودک موجود در سایت دییجی کالا

 

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای darya
بارگذاری بیشتر برای  پوشاک و کفش کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *