چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

1
83
چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

بهترین وسیله برای اکثر گردشگران و علاقه مندان به کمپینگ چادر مسافرتی می باشد که در سایز و رنگ های متفاوتی موجود می باشند. در کنار وسایل دیگر برای سفر، مکانی امن و مطمئن برای سرپناه و استراحت نیاز است. پیشنهاد می شود قبل از خرید اطلاعاتی راجع این محصول داشته باشید چون که انواع مختلفی دارند و ممکن است در حین خرید آن گمراه شوید.

با كمي دقت متوجه می شويم كه چادرهای مسافرتی امروزه به عنوان يكي از اصلي ترين لوازم سفر، گوشه ای از صندوق اتومبيل قرار گرفته و بنابراين اگر قصد خريد اين وسيله را داريد به توصيه‌های ما توجه كنيد تا چادری راحت و ايمن را براي سفرهای خود تهيه كنيد و از راحتی داخل آن هنگام سفر با خانواده لذت ببريد.

معنی کلمه چادر مسافرتی به انگلیسی را به دو قسمت travel به معنی مسافرت یا سفر و tent به معنی چادر یا خیمه می باشد و ترکیب این دو کلمه، چادر مسافرتی را بوجود می آورند.

چادر مسافرتی به انگلیسی = TRAVEL TENT

چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

اهمیت چادر مسافرتی

چنانچه اهل مسافرت و کمپینگ و کوه نوردی هستید لازم است از چادر مسافرتی مناسب به عنوان یک وسیله ضروری و کاربردی برای اوقات فراغت خود استفاده نمایید. با توجه به میزان زمانی که در سفر هستید و همچنین جایی که در آن حضور دارید به یک جا برای اسکان نیاز خواهید داشت. این وسیله برای مواقعی که می خواهید استراحت کنید یا هنگام شب وقتی می خواهید بخوابید حکم سرپناه را برای شما دارد. اسباب آسایش و امنیت شما در همه اوقات سفر فراهم کرده و از سلامتی شما در برابر سرما و تغییرات آب و هوایی حفظ می کند. این وسیله در مسافرت یا در طبیعت می تواند خانه و اتاق خواب شما باشد. هنگامی که با خانواده به گردش می روید، می تواند پاسخگوی قرار گرفتن تمامی افراد خانواده به صورت نشسته و خوابیده باشد. چنانچه محل اسکان شما خیس یا خاکی باشد کف چادر به خوبی شما را از تماس با زمین آلوده یا مرطوب پوشش می دهد. سایز های مختلف برای چادر مسافرتی در نظر گرفته شده است که می توانید متناسب با تعداد نفراتی که همراه شما به مسافرت می روند آن را انتخاب کنید. شما می توانید با قرار دادن وسیله های خود داخل چادر به خوبی از آن ها مراقبت کنید. همچنین هنگام سفر ممکن است با بارش باران و برف رو به رو شوید. این اتفاق ممکن است سلامت شما و وسایل همراهتان را به خطر اندازد و گردش شما را مختل کند در نتیجه همراه داشتن چادر مسافرتی باعث می شود شما و وسایل تان به خوبی از خیس شدن در امان بمانید.

لازم است هنگام انتخاب چادر مسافرتی علاوه بر ظرفیت آن به کارکرد آن نیز دقت کنید. برخی چادرها به دلیل داشتن توری ضد پشه می توانند در فصل تابستان شما را از هجوم حشرات موذی محافظت کند. همچنین جنس توری این وسیله هوا را به خوبی داخل چادر رد و بدل می کند. استفاده از چادر پایه دار یا عصایی در مناطق و فصل هایی که طوفان و باد زیادی جریان دارد می تواند به خوبی در برابر باد استقامت نشان دهد و شما را از خطر آن محافظت نماید. بعضی چادر ها دارای یک در و بعضی دیگر دارای دو در هستند که برای ورود و خروج بهتر افراد تعبیه شده اند. برخی دیگر نیز دارای اتاق جداگانه بوده که افراد می توانند به صورت جدا از هم در آن به استراحت بپردازند. همچنین داخل این فضای جداگانه می توانید میز و صندلی مسافرتی قرار دهید تا تبدیل به محل غذاخوری و پذیرایی شما شود.

نکات مهم در انتخاب یک چادر مسافرتی مناسب

ظرفیت چادر

زمانی که قصد خرید یک چادر مسافرتی را دارید، در اولین مرحله باید به این موضوع فکر کنید که چه تعداد از افراد می خواهند آن را استفاده کنند. بنابراین ظرفیت در انتخاب چادر بسیار مهم است که با کف آن سنجیده می شود. معمولا تعداد نفرات از یک الی دوازده نفر است. چادری بهتر است که برای هر نفر دو متر طول و هشتاد سانتیمتر عرض جهت سرشانه داشته باشد. در ضمن وسایل همراه خود را در نظر بگیرید که این وسایل شامل کوله، کفش، لباس ها و تغذیه ای است که همراه دارید.

جداره چادر مسافرتی (نما از خارج)

بسیاری از گردشگران در رابطه با جنس دیواره های چادر سفر مشکل دارند چون که اکثر چادرهای مسافرتی دارای ضخامتی نازک هستند که در هنگام شب، داخل چادر دیده می شود. بهتر است که دیواره آن دو لایه باشد تا حریم خصوصی تان در زمانی که در آن ساکن شده اید، حفظ شود. این موضوع زمانی که چادر مورد استفاده خانواده است از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. می توانید در زمان خرید از فروشنده بخواهید که یک مدل از آن را برای تان باز کند.

نصب آسان

نصب بعضی از مدل های چادر مسافرتی خانوادگی سخت است و ممکن است شما در نگاه اول فکر کنید که از عهده نصب آن بر نمی آیید. اما در اینجا باید به نصب آسان چادرهای مسافرتی اشاره کنیم. این محصول همراه لوازم جانبی قابل دسترس است و به راحتی می توانید با استفاده از میله های موجود، آن را نصب کنید، البته چادرهای حرفه ای سخت تر نصب می گردند چرا که بیشتر برای اسکان استفاده می گردند.

لوازم جانبی و کمکی

چادر سفری شامل لوازم و اجزای مورد نیاز می باشد که داخل محصول موجود می باشد. هنگام خرید دقت کافی نسبت به این لوازم را داشته باشید چون که برای نصب چادر بسیار مهم هستند. در اینجا به خدمات پس از فروش این محصولات اشاره می کنیم که در صورت بروز هر گونه خرابی مانند شکستن میله و یا بست ها می توانید از آن استفاده کنید.

ارتفاع چادر مسافرتی

چادرهای مسافرتی خانوادگی باید ارتفاع مناسبی در رابطه با نوع مصرف خود داشته باشند. هر کدام کاربرد خاص خود را دارند پس در این صورت ارتفاع آنها متفاوت می باشد. برای مثال برای مصارف خانوادگی طوری طراحی شده اند که به راحتی در آن می توانید بایستید. در این صورت بهتر است ارتفاع آن را قبل از خرید بسنجید به علاوه ممکن است چادرهای مناسب کوهنوردی، فضا و ارتفاع زیادی نداشته باشند.

وزن چادر

اکثرا بر این باورند که همه چادرهای مسافرتی سنگین هستند و به راحتی قابل حمل و نقل نمی باشند اما باید ذکر کنیم که در کنار محصول، لوازم جانبی هم وجود دارد و همچنین بستگی به مدل چادر و موارد استفاده آن، وزن متغیری دارند. همیشه در نظر بگیرید که جایی که برای سفر و نصب چادر انتخاب کرده اید نزدیک اتومبیل تان نخواهد بود.

اندازه بسته بندی چادر

قبل از خرید یک نمونه از آن به اندازه بسته بندی چادر دقت کافی داشته باشید تا با کمبود جا مواجه نشوید. اندازه های متفاوتی دارد که روی بسته بندی آن چاپ شده است.

 

چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

فضای داخلی چادر

امروزه اکثر افراد از فضای کم و کوچک چادرهای مسافرتی ناراضی هستند. بهتر است قبل از خرید تمام جوانب را در رابطه با خرید آن در نظر بگیرید. اگر تعداد افراد زیادی در هنگام سفر و یا کمپینگ هستید بهتر است مدلی را جست و جو کنید که فضای داخلی اتاق آن بزرگتر باشد.

نکته: نه تنها تعداد افراد بلکه وسایل جانبی همراه خود را برای اندازه فضای داخلی اتاق در نظر بگیرید.

پنجره ها

وجود پنجره بر روی چادر الزامیست چون که موجب می شود تا نور کافی به داخل چادر بتابد و موجب تهویه هوا شود. پنجره ها باید دارای محافظ باشند تا از ورود حشرات جلوگیری کنند، این محافظ که در واقع همان پشه بند مسافرتی است در فصل تابستان و هوای گرم کاربرد زیادی دارد ولی در فصول سرد نیز باعث ایمنی در برابر نفوذ حشرات و … می شود.

جنس چادر

یکی از مهم ترین ویژگی های چادر جنس آن است باید مرغوب و با کیفیت باشد. اکثر چادرها از جنس پلاستیکی ساخته شده اند. به جنس آن دقت کنید و موارد مصرف را در نظر بگیرید، این جنس بسته به مدل چادر مسافرتی نیز دارد. مدل های کوهنوردی نازک تر و چادر هلال احمر ضخیم تر است. پس لزوما کیفیت به ضخامت ارتباطی ندارد.

مقاومت و کیفیت کف چادر

کف چادر باید بیشتر از قسمت های دیگر در برابر آب و یا خراشیدگی مقاومت داشته باشد. فشاری که بر اثر وزن و حرکت افراد در کف چادر ایجاد می شود، می تواند آب را وارد فضای داخلی کند و این دلیل اصلی پوشش جداره ی چادرها با لایه های مختلف اورتان است.

چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

مقصد و مصرف چادر

اگر قرار است از این پس، بعد از راهپیمایی ها و کوهنوردی های خود در طبیعت به همراه گروه همسفران، شبی را نیز در کوهستان بگذارنید به چادری با دوام، مقاوم در برابر، آب، پرش سنگ، خراشیدگی و سبک نیاز دارید.

اگر کاربرد چادر را برای خود بهتر و دقیق تر تعریف کنید راحت تر می‌توانید ویژگی های مهمی که به آنها نیاز دارید را برای خود فهرست کنید.

به جزئیات دقت کنید

افزون بر مواردی که از آنها سخن گفتیم جزئیاتی وجود دارد که هنگام خرید چادر باید به آنها توجه کنید. گاهی اوقات برخی از چادرها به صورت دو جداره تولید می‌شوند که مقاومت چادرهای پوشش داده شده با اورتان را ندارند اما تهویه‌ی هوا در آنها به خوبی انجام می‌شود.

پل هایی که چادر را به زمین وصل می کنند باید کیفیت مناسبی داشته باشند. اینها تقریباً مهم‌ترین بخش چادر برای ایستادن بر روی زمین هستند که اگر کیفیت خوبی نداشته باشند چادر مسافرتی شما بیشتر شبیه کیسه خواب خواهد شد.

دوخت ورودی و پنجره‌ها برای جلوگیری از ورود حشرات و باران بسیار مهم است. همچنین کیفیت زیپ ها و یا سایر نگهدارنده‌های آنها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 انواع چادر مسافرتي

همه ما دنبال بهترین نمونه از چادر مسافرتی هستیم که می خواهیم بخریم پس تمام جوانب را می سنجیم اندازه، فضا، جنس و .. را مورد بررسی قرار می دهیم تا بهترین نمونه را پیدا کنیم. چادرهای مسافرتی انواع مختلفی از نظر شکل ظاهری دارند که به اختصار به توضیح آن ها می پردازیم تا بتوانید محصول مد نظر خود را انتخاب کنید.

1- چادر مسافرتی چارچوب دار

بهترین مدل از چادرهای مسافرتی هستند که ارتفاع و فضای داخلی بالایی دارند به راحتی می توانید داخل آن بایستید جنسی محکم و مقاوم در برابر شرایط بد جوی دارد. مناسب برای مصرف خانوادگی است. همراه لوازم جانبی آن به آسانی نصب می شود و نیاز به تخصص خاصی ندارد.

چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

2- چادر مسافرتی گرده ماهی  (Ridge Tent)

این مدل چادرها مثلثی شکل هستند. سایز و اندازه بزرگی دارند که به وسیله 2 چوب عمودی نگه داشته می شوند. از سقف پهنی برخودار می باشند به وسیله طناب به زمین وصل می شوند تا در برابر باد محکم باقی بماند. ولی نصب آنها نسبتا سخت است و باید زمان بیشتری را صرف کرد.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

3- چادر مسافرتی گنبدی  (Dome Tent)

یکی از مدل های پر فروش در چادرها هستند که با عنوان چادر مسافرتی عصایی نیز شناخته می شوند. وزن سبک و حمل و نقل آسان دارند. سقف چادر مانند یک گنبد می باشد و جنس بدنه آن محکم، مقاوم و از جنس پلاستیک است. سایز و تنوع رنگ دارد و به آسانی نصب می شود، کارخانه های زیادی در تولید چادر مسافرتی گنبدی فعالیت دارند. نصب این مدل نیز مقداری راحت تر است.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

4- چادر مسافرتی ژئودزيک  (Geodesic Tent)

سقف گنبدی شکل دارد که توسط طناب به زمین محکم می شود تا استقامت زیادی را برای چادر بوجود بیاورد. این چادر انعطاف پذیر، سبک و قابل حمل و نقل آسان است که یکی از گزینه های مورد علاقه برای افرادی است که به دنبال این ویژگی ها می باشند. نصب نسبتا آسانی دارد.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

5- چادر مسافرتی گردشي  (Touring Tent)

چادر مسافرتی سایبان دار به وسیله میله های موجود در آن که از جنس فایبر گلاس انعطلف پذیر می باشد نصب می شوند. تمامی میله ها توسط یک بست آهنی به یکدیگر متصل می گردند و استحکام خوبی دارند. ویژگی منحصر به فرد این محصول داشتن سایبان است که در جلوی چادر می باشد، پایه های سایبان نیز از جنس فلز می باشند و باعث استحکام بیشتر سایبان روی زمین میگردد. جنس بدنه از نایلون و پلی استر است که وزن مناسبی برای حمل و نقل ایجاد می کند.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

6- چادر مسافرتی رو در رو (VIS-A-VIS Tent)

یکی از مدل های مورد علاقه کوهنوردان و کمپرها است. این چادر مسافرتی شامل 2 قسمت می باشد که تکه ای از آن مانند چادر گنبدی شکل است و قسمت دیگر، مانند مدل گرده ماهی است که به وسیله طناب به زمین وصل می شود. این مدل هم دارای سایه بان می باشد. فضای بزرگ این محصول باعث شده طرفداران خاصی داشته باشد و در ضمن چادر بسیار زیبایی است.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

7- چادر مسافرتی تونلي يا حلقه اي  (Hoop Tent)

این مدل نیز بیشتر مورد علاقه کوهنوردان و کمپرها می باشد. مانند یک تونل می ماند که از سقف به زمین بوسیله طناب وصل می شود. فضای داخلی آن بسیار زیاد است. سقف و بدنه ای مقاوم دارد. زیبایی خاص بعد از نصب واقعا منحصر به فرد است و افراد خاص پسندی که دنبال یک چادر مسافرتی حرفه ای می گردند این محصول را انتخاب می کنند.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

8- چادر مسافرتی اتوماتیک  (Automatic tent)

چادر های مسافرتی اتوماتیک در حقیقت نسل جدید چادرهایی هستند که براحتی قابل نصب و همینطور جمع آوری می باشند، در حقیقت فرم ساختار چادر مسافرتی ذکر همان چادر عصایی بوده با این تفاوت که توسط یک سیستم بسیار ساده با سازه عصایی روی بدنه خود نصب شده اند و براحتی بعد از خارج کردن از کیف حمل خود می توان آنها را راه اندازی نمود.

چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟ 

همه چادرها بطور کلی دارای دو بخش اصلی هستند:

 اسکلت نگهدارنده: که از جنس فلز، چوب، فایبرگلاس و یا کانال های بادی می باشد. اسکلت چادر وظیفه نگهداشتن روکش را به عهده دارد و در واقع شکل دهنده چادر است.

 روکش چادر: که از انواع پارچه ها دوخته می شود و مانند سقف و دیواره های جانبی یک بنا، فضائی بسته و محدود را بوجود آورده و از محیط باز اطراف مجزا می سازد.

 

دسته بندی چادرهای مسافرتی

چادر های مسافرتی در حالت کلی به دو دسته چادر مسافرتی معمولی و چادر مسافرتی حرفه ای تقسیم بندی می شود.

چادر های مسافرتی معمولی که آن ها را با نام چادر مسافرتی خانوادگی می شناسیم از جمله چادر های مسافرتی ساخته شده برای آب و هوای معتدل و کمی بارانی ساخته شده اند و اغلب دارای ابعاد بزرگ تری هستند ، اما چادر های مسافرتی حرفه ای که بیشتر برای سفر های دشوار مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر با نام های چادر کوهنوردی و چادر های کوهستانی معرفی می شوند ، این محصولات نیز دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند که باعث شده تا محصول برای آب و هوای سرد و کوهستانی بسیار مناسب تر باشد .

مهم ترین تفاوت این دو نوع چادر های مسافرتی طراحی و آرگونومی ساخت آن دو می باشد. با کمی مقایسه می توان پی برد که چادر های مسافرتی معمولی و خانوادگی دارای درب و پنجره های متعدد هستند اما چادر های کوهنوردی اغلب فاقد پنجره هستند و درز های کمتری بر روی محصول دیده می شود . همچنین وزن چادر های کوهنوردی در مقایسه با چادر های معمولی بسیار سبک است .

 

اگر بخواهیم بر اساس ساختار سازه ای چادر، آن را دسته بندی کنیم می توان سه دسته بندی کلی زیر را نام برد.

چادر مسافرتی فنری

ساده ترین نوع چادر مسافرتی را فنری می گویند. این مدل ها نیاز به نصب و راه اندازی نداشته و تنها با بیرون کشیدن آن از کیف مخصوص، -کل سازه به لطف استفاده از ستون های فنری در بدنه به صورت خودکار باز شده و بسته بندی آن نیز به همان سادگی و تنها با تا کردن چادر امکان پذیر است. این محصولات وزن نسبتا زیادی ممکن است داشته باشند و برای فعالیت های حرفه ای کوهنوردی و طبیعت گردی مناسب به نظر نمی رسند. از مرسوم ترین استفاده هایی که از این نوع چادر می شود، سفرهای خانوادگی به نقاطی است که حمل و نقل آن مشکل ساز نبوده و همچنین اُفت یا افزایش چشمگیر دمایی در کار نباشد. مثلا از آن می توان در پارک ها و بوستان های حفاظت شده، ساحل دریا و جنگل های خوش آب و هوا استفاده کرد.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

 

چادر عصایی

چادر عصایی انتخاب اکثر کمپرهای حرفه ای و کوهنوردان می باشد. در سازه این محصولات، ستون هایی از جنس عصاهای فایبرگلاسی به کار رفته است که همین امر موجب کاهش شدید وزن شده و آن را به محصولی بسیار محبوب در بین کوهنوردان تبدیل کرده است. چادر سفری عصایی به دلیل موارد استفاده آن، معمولا مقاومت مناسبی نیز در برابر آب یا دمای بالا دارد. این نوع چادر را می توانید در طبیعت نوردی و کمپینگ در کوهستان و جنگل استفاده کرده و شب را در راحتیِ کامل به صبح برسانید. باز و بسته کردن این نوع نیز با یک آموزش کوتاه و با یکی دوبار انجام دادن آن خیلی راحت می باشد. کافیست ستون های عصایی را به هم متصل کرده و آن را به چادر متصل نمائید.

چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

چادر اتوماتیک

مدل های اتوماتیک چادر مسافرتی برای افرادی که حوصله باز و بسته کردن آن را نداشته باشند مناسب است. این نمونه محصولات را می توان به چتر تشبیه کرد. این نمونه ها دو ساختار فنری و عصایی را با هم ترکیب کرده اند و در واقع ستون های عصایی را با ساختاری شبیه به چتر و بدون نیاز به نصب و جمع آوری مجزا در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. فقط کافی است محصول را از بسته بندی آن خارج کرده و پایه های آن را باز کنید. سپس با کشیدن قسمت مرکزی به بالا سازه آن شکل می گیرد. در نهایت نیز پس از استفاده با آزاد کردن قلاب قسمت مرکزی سازه می توانید همچون چتر آن را به داخل فشار دهید تا کل سازه به صورت اتوماتیک بسته و جمع شود. چادر اتوماتیک نسبتا وزن زیادی دارد و برای حمل و نقل با وسیله مناسب می باشد. این محصولات از به روز ترین مدل های موجود در زمینه وسایل کمپ و سفر به شمار می روند.

 چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

نکاتی برای اضافه کردن طول عمر چادر مسافرتی

هرگز مواد غذایی را درون یا اطراف چادرتان نگه داری نکنید و هرگز درون چادر غذا نخورید. بوی غذا باعث کشیده شدن بسیاری از موجودات به سمت چادرتان خواهد شد که ممکن است به چادرتان آسب وارد کنند. اگر میز مخصوص پیک نیک دارید، بهتر است بر روی آن غذا بخورید و مواد غذایی را هم درون خودروی خود نگه داری کنید. اگر هم چادر دو اتاقه دارید، می توانید یکی از اتاق ها را به غذا خوردن و دیگری را به خواب اختصاص دهید.

حتما چادرتان را بر روی زیر انداز مخصوص چادر بر پا کنید. این زیر اندازها به محافظت از چادر شما در برابر قلوه سنگ های کوچک و بزرگ و در نهایت پارگی آن ها محافظت خواهد کرد. این زیر اندازها همچنین از خیس شدن و نفوذ آب به داخل چادر جلوگیری می کند.

هنگامی که از سفر کمپینگ خود برگشتید، چادرتان را در حیاط منزلتان بر پا کنید تا هوای داخلش عوض شود. این کار به خروج رطوبت از چادر کمک می کند و مانع از کپک زدن بخش هایی از آن می شود.

چادر خود را درون کیسه زمخت و کلفتش نگه داری نکنید. از کیف چادرتان فقط در موقع سفر رفتن استفاده کنید و در مواقع دیگر آن را درون کیسه ای بگذارید که تهویه مناسب داشته باشد.

 

چگونه یک چادر مسافرتی مناسب تهیه کنیم؟

چند نکته

1- در هنگام انتخاب چادر مسافرتي بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد که به چه مناطقي و با چه وسيله اي سفر مي کنيد. اگر اهل سفرهاي تک يا دو نفره هستيد، بهتر است چادري سبک و کوچک انتخاب کنيد که حداکثر 400 گرم وزن داشته باشد و در داخل کوله پشتي شما جا شود اما اگر با اهل خانه به شهرهاي مختلف شمالي و جنوبي سفر مي کنيد، بهتر است چادرهاي بزرگ 8 تا 10 نفره انتخاب کنيد.

توجه داشته باشيد که در چادرهاي 8 نفره 8 نفر ايستاده يا نشسته جا مي شوند و اين چادرها مناسب خواب 8 نفر نيست پس اگر 4 نفر هستيد، چادر 8 نفره بخريد.

2- از پخت و پز داخل چادر و روشن کردن پيکنيک يا شمع خودداري کنيد. چادرهاي مسافرتي اغلب از جنس پارچه هاي پلاستيکي هستند که به سرعت آتش مي گيرند.

3- به نحوه جمع شدن يک چادر توجه کنيد. برخي چادرها فنري هستند و باز و بسته کردن آنها آسان تر است. برخي ديگر ميله اي هستند و باز و جمع کردن آنها کمي وقت مي برد. پس هنگام خريد يک چادر حوصله خود را در نظر بگيريد و صرفاً به زيبايي يک چادر توجه نکنيد.

برخي از چادرها دو لايه هستند، يعني به غير از خود چادر، لايه اي نيز مجدداً روي آن از بالا کشيده مي شود. اين نوع چادرها به ويژه براي مناطقي با آب و هواي بد مناسب تر است.

4- پيش از هر بار مسافرت چادر خود را ابتدا در خانه يک مرتبه باز کرده و تمامي تجهيزات آن شامل ميله ها و پارچه رويي و کف آن را چک کنيد.

5- شب هنگام خواب حتماً يکي از پنجره هاي چادر را باز کنيد يا اگر هوا خنک است و احساس سردي مي کنيد حداقل زيپ رويي پنجره ها را بکشيد تا هوا وارد چادر شود. توجه داشته باشيد که پشه بندها بسته باشند و تنها لايه رويي را جمع کنيد.


مشاهده مدل های مختلف چادرهای مسافرتی در دیجی کالا

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای مدیر سایت
بارگذاری بیشتر برای  تجهیزات سفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *