7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه

1
88
7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه

7 نکته برای خرید جوراب کودک

ما بزرگ‌ترها موقع خرید لباس برای فرزندانمان، بیشترین میزان دقت را به خرج می‌دهیم. قصد ما انتخاب لباس بچه ‌گانه‌ای است که جنس باکیفیتی داشته باشد، خوش رنگ باشد، موجب خوردگی تن کودک نشود، راحت شسته شود و زیادی تنگ یا خیلی گشاد نباشد.

7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه
7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه

گاهی برای انتخاب یک دست لباس مناسب، آن‌قدر وسواس به خرج می‌دهیم که فروشنده مجبور می‌شود هر لباسی که در ویترین مغازه یا قفسه‌های خود دارد، بیرون بکشد تا در نهایت یک مورد را انتخاب کنیم. اغلب ما این میزان حساسیت را در مورد لباس و کفش‌هایی که برای بچه‌های خود می‌خریم، داریم. اما آیا موقع خرید جوراب بچه ‌گانه نیز همین‌قدر وقت صرف می‌کنیم؟

پاسخ اغلب ما به این پرسش “خیر” است. چراکه جوراب بچه از نظر بسیاری از ما تنها پوشینه‌ای است که پای بچه را از سرما محافظت می‌کند. ضمن آن‌که اغلب کودکان حوصله کافی برای به پا نگه‌داشتن جوراب بچه ندارند. آن‌ها به‌ محض درآوردن کفش، حتی در مهمانی‌ها، جوراب خود را نیز درمی‌آورند.

7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه
7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه

توجه به کیفیت جوراب بچه ‌گانه بسیار مهم است. چراکه بخش مهمی از وظیفه مراقبت کردن از پای کودکان به عهده جوراب آن‌ها است. ضمن آن‌که در بچه‌های کوچک‌تر، مانند نوزادان یا شیرخواران، سرد شدن پاها در اثر نپوشیدن جوراب یا نداشتن جوراب مناسب فصل، منجر به سرماخوردگی آن‌ها خواهد شد.

جوراب به عنوان پوشاننده پا چند کاربرد مختلف دارد. اولین و مهم‌ترین کاربرد جوراب محافظت از پا است. پا یک عضو بسیار ارزشمند است که لقب قلب دوم انسان را نیز دارد .

7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه
7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه

جوراب بچه ‌گانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

شاید بهترین جوراب برای نوزادان، پاپوش‌های مناسب فصل باشد. البته پاپوشی برای کودکان توصیه می‌شود که در قسمت مچ پا امکان تنظیم سایز جوراب بچه گانه داشته باشد. یعنی بتوان آن را با بندینک، دکمه یا چسب‌های ناحیه مچ، به اندازه کافی تنگ یا گشاد کرد تا روی مچ پا فیکس شوند. به دلیل آن‌که نوزادان حرکات غیرارادی زیاد و سریعی در قسمت پادارند، ممکن است این حرکات منجر به خروج جوراب از پایشان بشود.

ویژگی‌هایی جوراب بچه گانه اما برای خرید بهترین جوراب بچه، باید ابتدا به جنس آن دقت داشت. در تولید پارچه جوراب بچه به‌هیچ‌عنوان نباید از الیاف پلاستیکی استفاده‌شده باشد. این الیاف به‌ سرعت پای بچه را گرم کرده و منجر به تعریق زیاد آن‌ها می‌شوند. این حالت به شدت برای کودکان عذاب‌آور است و آن‌ها را کلافه خواهد کرد. ضمن آن‌که اگر چنین جورابی پای نوزادی شود که طبیعتاً قادر به تکلم نبوده و نمی‌تواند مشکل خود را بیان کند، ما شاهد گریه و بی‌قراری‌های او خواهیم بود.

قسمت ساق در جوراب بچه‌ گانه باید سایز مناسبی داشته باشد. در فصول گرم سال، جوراب بچه نباید ساق بلند باشد. بلکه تا همین حد که قسمت قوزک پا و کمی بالاتر از آن را بپوشاند کافی است. اما بهتر است برای فصول سرد سال، از جوراب‌های ساق بلند برای بچه‌ها استفاده شود. حتی توصیه می‌شود به‌منظور ممانعت از خروج جوراب از پای بچه‌ها، در پاییز و زمستان، به‌جای جوراب، زیر شلوار آن‌ها جوراب‌شلواری گرم بپوشانیم.

بچه‌ها به‌شدت به بازی کردن، راه رفتن و دویدن نیاز دارند. بنابراین گرچه جوراب‌هایی که در قسمت پشت یا روی پا، عروسکهای پنبه‌ای یا مروارید دوزی دارند بسیار شیک و جذاب هستند. اما این گروه از جوراب‌های لوکس تزئین دار فقط مانع راحتی و بازی کردن بچه‌ها می‌شوند. به همین جهت بهتر است به‌جای صرف هزینه برای خرید جوراب‌های این‌چنینی، جوراب بچه‌ای را انتخاب کنیم که از نظر جنس بهترین کیفیت را دارد.

7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه
7 نکته برای خرید جوراب بچه گانه

نکته دیگر در خصوص پوشاندن جوراب شلواری به دختربچه‌ها است. این نوع پوشینه برای دختربچه هایی که دامن می‌پوشند، بهتر از جوراب‌های ساق بلند است. جوراب شلواری پای بچه‌ها را گرم نگه می‌دارد و از پا و زانوهای آن‌ها در برابر آسیب‌های احتمالی، بیشتر مراقبت می‌کند.

در پایان به دوخت جوراب بچه ‌گانه نیز باید دقت کرد. جوراب‌هایی که در ناحیه روی انگشتان دوخت نامناسب داشته باشند، یا قسمت کش بافت مچ یا ساق آن‌ها زیادی تنگ باشد، منجر به کلافگی بچه‌ها یا ایجاد زخم و خوردگی روی پای آن‌ها خواهد شد. جوراب بچه‌گانه پوشینه‌ای بسیار مهم و محافظت‌کننده از پای بچه‌ها است. در انتخاب و خرید آن دقت کنیم.

                                                            مشاهده جوراب های بچه گانه موجود در سایت دیجی کالا

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای darya
 • نکاتی برای خرید کلاه کودک

  نکاتی برای خرید کلاه کودک استفاده از کلاه با توجه به فصلی که در آن قرار دارند می‌تواند به …
 • راهنمای خرید دستکش نوزاد

  راهنمای خرید دستکش نوزاد

  راهنمای خرید دستکش نوزاد خرید لباس یکی از مهم ترین و لذت بخش ترین خرید هایی است که پدر و م…
 • ویژگی های صندل مناسب کودک

  ویژگی های صندل مناسب کودک

  ویژگی های صندل مناسب کودک یکی از انواع مختلف کفش بچه گانه صندل است. صندل بچه گانه یک کفش ب…
بارگذاری بیشتر برای  پوشاک و کفش کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *